Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Va rog daca poate cineva sa ma ajute. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Va rog daca poate cineva sa ma ajute. Situatia este ...

Buna ziua! Va rog daca poate cineva sa ma ajute. Situatia este in felul urmator: In procesul civil pe care il am si are ca obiect ,anularea unui act notarial, contract vanzare cumparare, am castigat la fond, am castigat in apel. Decizia care s-a dat este cu recurs in termen de 30 zile. Vreau sa stiu ce motive ar trebui sa aiba reclamanta sa poata face recurs si ce sanse are sa mai schimbe ceva. Multumesc!
Probabil, motivul de recurs invocat va fi acela că instanța a încălcat sau aplicat greșit normele de drept material, dar mai pot fi și alte motive. Cine știe! Având în vedere că două instanțe v-au dat dreptate, sunt șanse foarte mici să pierdeți procesul.