Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Am întocmit un document de restituire TVA unei ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Am întocmit un document de restituire TVA unei persoane

Bună ziua, am întocmit un document de restituire TVA unei persoane cu domiciliul din afara UE in data de 22-12-2023, din neatenție nu am scris numele corect, în urma cu 2 zile aceasta persoana m-a anunțat că cei de la vamă nu ii pot stampila cele doua documente, factura + doc.tva din cauza acestei greseli. Ce putem face? De mentionat câ aproape au trecut cele 90 de zile de la achizitie. Îsi mai poate recupera Tva-ul persoana care este din Rep. Moldova?
george-neagu, moderator