avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 395 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Am si eu o situatie : matusa mea vrea sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Am si eu o situatie : matusa mea vrea sa vanda locul ...

Buna ziua! Am si eu o situatie : matusa mea vrea sa vanda locul de veci (mostenit de la unchiul), loc de veci unde este ingropata bunica mea de aprox 4 ani. Se poate face vanzarea? Daca da, eu cum sa procedez sa o opresc? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Loc de veci prin succesiune catalinion84 catalinion84 Buna ziua, Ma confrunt cu urmatoarea problema: Bunica mea care a decedat in 1989 a avut cumparat un loc de veci. Succesiunea s-a facut in 1990 dar nu a fost ... (vezi toată discuția)
Nepoata din partea tatalui cionoiuroxana cionoiuroxana Buna ziua , numele meu este Cionoiu Roxana sunt din Bucuresti si am 46 ani . Vreau sa va rog sa ma ajutati sa gasesc o modalitate sau sa imi spuneti daca pot ... (vezi toată discuția)
Loc de veci cu probleme anamaria_luk anamaria_luk Buna ziua, Va rog sa-mi acordati CONSULANTA cu referire la urmatoarea speta: Parinitii mei sunt proprietarii unui loc de vechi intr-un ... (vezi toată discuția)