Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... permis port- arma
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

permis port- arma

buna ziua!din care lege reiese calitatea de Militar eu am fost militar pe baza de contract si nu am primit autorizatie pt arma letala din acest motiv restul cerintelor conform legii le indeplinesc.Multumesc!
Despre ce tip/categorie de arma este vorba ?
Am scris letala, pistol cu glont, arma paza si aparare.
ce sa fac ma ajuta si pe mine cineva ,multumesc!
Imi raspund singur,am gasit ;soldatii si voluntarii gradati adica fostii sergenti angajat pe baza de contract,(actualii voluntari gradati din Irak,Afganistan etc sunt carne de tun sau laudele pt politicieni) nu sunt considerati militari desi sunt angajati la MAPN!
Asta e Romania !Sa traim bine!