Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... functionarul public sau personalul contractual pot să ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

functionarul public sau personalul contractual pot să furnizeze ...

functionarul public sau personalul contractual pot să furnizeze sprijin logistic candidaţilor la funcţii de demnitate publică;
În exercitarea funcției publice, funcționarilor publici le este interzis să furnizeze sprijin logistic candidaților la funcții de demnitate publică.