Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara In urma unui accident in Ungaria, mi a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara In urma unui accident in Ungaria, mi a venit acasa ...

Buna seara
In urma unui accident in ungaria, mi a venit acasa un plic cu o înștiințare despre cazul meu ca ar fi predat cazul la politie, deoarece e vorba de vatamare cu ingrijiri peste 8 zile.
Va rog sa ma ajutati cu informații despre ce am de facut acum, la ce sa ma astept. Chiar nu stiu de unde au scos treaba cu ingrijirea de 8 zile.
Ce am de facut? Sa astept? Înștiințarea primita e in limba maghiara. Deci , trebuie sa ma descurc?
Mulțumesc tare mult
Cel mai indicat ar fi sa contactati un avocat din Ungaria ce stie si limba romana. Aici nu discutam ce prevede codul rutier maghiar.
Un Ungaria peste 8 zile de îngrijiri medicale este caz penal, față de noi, cu peste 90 zile. Vă pot ajuta cu sfaturi, gratuit, dacă mă contactați.