Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mi s-a suspendat permisul pe 60 zile pe motiv ca nu am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mi s-a suspendat permisul pe 60 zile pe motiv ca nu am acordat ...

Mi s-a suspendat permisul pe 60 zile pe motiv ca nu am acordat prioritate in sensul giratoriu.In momentul cand am intrat in sensul giratoriu era liber iar poliția era la distanță de peste 300 metri până a intra in sensul giratoriu după ce am ieșit m-au oprit au spus ca nu le-am acordat prioritate nu aveau nici un semnal acustic pornit mi-au reținut permisul pe 60 zile și avertisment spunându-mi ca nu sunt așa multe mașini in trafic . Dovada este data de pe 07 până pe 22 aprilie cum se calculează ca mie îmi reies 16 zile .Ps dacă nu le acordăm prioritate mă intersectăm în sens nicidecum să fie o distanță atât de mare
22 - 7 =15
Puteți depune plângere contravențională , la judecătoria de care aparțineți, împotriva PV , dacă aveți cum sa probați (martor, camere în zona, etc). că nu v-ați intersectat cu ei.