Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua.. sunt o mama disperata...fetita mea în ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua.. sunt o mama disperata...fetita mea în vârstă ...

Bună ziua.. sunt o mama disperata...fetita mea în vârstă de 17 ani.. a plecat la iubitul ei acasă.. în urma unor discuții.. politia mi a spus ca nu are ce sa ii facă dacă ea a plecat de buna voie.. Refuza sa vorbească cu noi părinții.. Iar prin mesaje.. nu parca fi ale ei după exprimare.. Ce pot face.. Îmi vreau copilul acasă.. I am oferit tot ce a fost mai bun pe lumea asta...
ElenaaEv, utilizator

ElenaaEv a scris:
Bună ziua.. sunt o mama disperata...fetita mea în vârstă de 17 ani.. a plecat la iubitul ei acasă.. în urma unor discuții.. politia mi a spus ca nu are ce sa ii facă dacă ea a plecat de buna voie.. Refuza sa vorbească cu noi părinții.. Iar prin mesaje.. nu parca fi ale ei după exprimare.. Ce pot face.. Îmi vreau copilul acasă.. I am oferit tot ce a fost mai bun pe lumea asta...

Nu exista solutii juridice la problema d-voastra, doamna, pentru ca problema d-voastra nu e de natura juridica. Era bine daca n-ati fi mers la politie pentru eu cred ca ati obtinut exact efectul contrar (atunci cand ai 17 ani si esti indragostit si vine politistul trimis de mama dupa tine ...). Eu cred ca legatura d-voastra cu fiica, chiar daca relatia pe care o are acum este nepotrivita, este mai importanta decat oricare alt lucru si ca s-ar putea intoarce acasa doar daca ar vedea acolo o oaza de intelegere, toleranta, liniste, confort si siguranta. Si sa stiti ca rabdarea e mult, foarte mult subestimata. Aveti rabdare, tineti legatura cu ea, nu o criticati si incercati sa intelegeti prin ce trece, doar ati avut si d-voastra 17 ani.