avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 357 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua.. sunt o mama disperata...fetita mea în ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua.. sunt o mama disperata...fetita mea în vârstă ...

Bună ziua.. sunt o mama disperata...fetita mea în vârstă de 17 ani.. a plecat la iubitul ei acasă.. în urma unor discuții.. politia mi a spus ca nu are ce sa ii facă dacă ea a plecat de buna voie.. Refuza sa vorbească cu noi părinții.. Iar prin mesaje.. nu parca fi ale ei după exprimare.. Ce pot face.. Îmi vreau copilul acasă.. I am oferit tot ce a fost mai bun pe lumea asta...
Ultima modificare: Marți, 9 Aprilie 2024
ElenaaEv, utilizator
Cel mai recent răspuns: Adalbert Gabriel Gazdovici , Avocat 19:58, 9 Aprilie 2024
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util


ElenaaEv a scris:
Bună ziua.. sunt o mama disperata...fetita mea în vârstă de 17 ani.. a plecat la iubitul ei acasă.. în urma unor discuții.. politia mi a spus ca nu are ce sa ii facă dacă ea a plecat de buna voie.. Refuza sa vorbească cu noi părinții.. Iar prin mesaje.. nu parca fi ale ei după exprimare.. Ce pot face.. Îmi vreau copilul acasă.. I am oferit tot ce a fost mai bun pe lumea asta...

Nu exista solutii juridice la problema d-voastra, doamna, pentru ca problema d-voastra nu e de natura juridica. Era bine daca n-ati fi mers la politie pentru eu cred ca ati obtinut exact efectul contrar (atunci cand ai 17 ani si esti indragostit si vine politistul trimis de mama dupa tine ...). Eu cred ca legatura d-voastra cu fiica, chiar daca relatia pe care o are acum este nepotrivita, este mai importanta decat oricare alt lucru si ca s-ar putea intoarce acasa doar daca ar vedea acolo o oaza de intelegere, toleranta, liniste, confort si siguranta. Si sa stiti ca rabdarea e mult, foarte mult subestimata. Aveti rabdare, tineti legatura cu ea, nu o criticati si incercati sa intelegeti prin ce trece, doar ati avut si d-voastra 17 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am 17 ani marianamary97 marianamary97 buna ziua am 17 ani si mai am 9 luni si fac 18 ani. eu nu am tata traiesc de cand eram mica cu mama si bunica. am un iubitt mai mare cu 6 ani decat mine. ... (vezi toată discuția)
Copil minor eda7 eda7 Buna ziua. Sunt mama unei fetite de 5 ani si jumatate. Imi cresc singura fetita de la varsta de 1 an, cand m-am despartit de tatal ei. Am hotarare definitiva ... (vezi toată discuția)
Doresc sa plec de acasa Floryyynspeed Floryyynspeed Am 17 ani inpliniti si parinti mei ma ameninta degeaba ca ma baga la inchisoarte daca am iubita pedic am o iubita de 18 ani jumate si ii la scoala si parinti ... (vezi toată discuția)