Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Am realizat o aplicatie pe care doresc sa o public ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Am realizat o aplicatie pe care doresc sa o public spre vanzare

Buna ziua,
Am realizat o aplicatie pe care doresc sa o public în vederea comercializării în Google Play și AppStore.
În acest scop intenționez să înființez un pfa.
CE coduri CAEN ar trebui sa am specificate pentru a putea vinde acest produs online?
Menționez ca nu sunt specialist IT (nu dețin vreun atestat de dezvoltator/inginer IT), iar softul/aplicația am realizat-o ca hobby.
Mulțumesc anticipat pentru răspuns!
george-neagu, moderator
Puteți sa vindeți cu contract de cesiune drepturi de autor (programe it) și va declarați castigul în declarația unica.