Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum se poate închide/radia un PFA din 2009 care nu a ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum se poate închide/radia un PFA din 2009 care nu a depus nicio declarație?

Buna ziua,
Cum se poate închide/radia un PFA din 2009 care nu a depus nicio declarație? Cum sau unde se pot verifica veniturile pentru care trebuie depuse declarații si achitate impozite? In afara de câteva facturi din anul 2023, nu mai avem acces la altele, nici la clienții către care s-au emis... Persoana responsabila de situația fiscală este de negăsit de câțiva ani .. Cum putem proceda pentru a achita obligațiile si a închide PFA-ul având in vedere ca nu avem nicio informație despre ce s-a facturat/încasat?
george-neagu, moderator