Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Urmeaza sa nasc in luna Septembrie. Pana ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Urmeaza sa nasc in luna Septembrie. Pana atunci, voi ...

Buna ziua!
Urmeaza sa nasc in luna Septembrie.
Pana atunci, voi fi in prenatal(fiind si angajata) si concomitent voi realiza venituri si pe PFA, inclusiv in luna Septembrie.
La stabilirea indemnizatiei pentru CCC se cumuleaza veniturile din prenatal cu veniturile realizate pe PFA?
Multumesc!
La stabilirea indemnizatiei pentru CCC se cumuleaza veniturile din salariu ( salariu / indemnizatia de maternitate) cu veniturile realizate pe PFA.
Multumesc pentru raspuns!

Cornel Vasile a scris:

La stabilirea indemnizatiei pentru CCC se cumuleaza veniturile din salariu ( salariu / indemnizatia de maternitate) cu veniturile realizate pe PFA.