Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,Sunt angajata pe post de recepționer ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,Sunt angajata pe post de recepționer ,contract 8 h/zi/ ...

Buna ziua,Sunt angajata pe post de recepționer ,contract 8 h/zi/ 5 zile pe săptămână cu 21 zile de CO.In fapt lucram 2 zile cate 12 ore,apoi avem liber 2zile.Ne-au anunțat verbal că începând de anul acesta zilele de concediu vor fi diminuate la 14 zile adica o zi lucrata e echivalent la 1.5 zile concediu.Este corect?
Nu este corect ..durata minima a CO pe an este de 20 de zile lucratoare .