avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua! Functionarii publici din subordinea ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua! Functionarii publici din subordinea ministerului de ...

Buna ziua! Functionarii publici din subordinea ministerului de finante, respectiv anaf sau vama, pot face parte din consiliile de administratie?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:56, 20 Aprilie 2024
Funcționarii publici nu pot deține alte funcții și nu pot desfășura alte activități, remunerate sau neremunerate, după cum urmează:
....
c) în cadrul regiilor autonome, societăților comerciale ori în alte unități cu scop lucrativ din sectorul public;
....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara. doresc sa va intreb, am un srl la care sunt administrator ... Pop Claudia92 Pop Claudia92 Buna seara. Doresc sa va intreb, am un Srl la care sunt administrator si doresc sa ma angajez în administrația publică. Intervine conflictul de interese ... (vezi toată discuția)
Functionar public bobo24 bobo24 buna ziua va rog spuneti-mi daca un functionar public poate incheia asigurari: pensii private, asigurari de viata, de lucuinte etc multumesc (vezi toată discuția)
Incompatibilitate functionar public- consilier local tibi68 tibi68 Buna ziua. Functionarul public, angajat al unei primarii, se afla in incompatibilitate cu functia de consilier local dintr-un consiliu local, altul decat ... (vezi toată discuția)