Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua! Functionarii publici din subordinea ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua! Functionarii publici din subordinea ministerului de ...

Buna ziua! Functionarii publici din subordinea ministerului de finante, respectiv anaf sau vama, pot face parte din consiliile de administratie?
Funcționarii publici nu pot deține alte funcții și nu pot desfășura alte activități, remunerate sau neremunerate, după cum urmează:
....
c) în cadrul regiilor autonome, societăților comerciale ori în alte unități cu scop lucrativ din sectorul public;
....