Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... După vârsta de 18 ani ani se mai primește o ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

După vârsta de 18 ani ani se mai primește o alocație în ...

După vârsta de 18 ani ani se mai primește o alocație în plus ? Spre exemplu dacă am făcut acum 18 ani luna viitoare mai primesc o ultima alocație?
Alocația de stat pentru copii se acordă și tinerilor care au împlinit vârsta de 18 ani, care urmează cursurile învățământului liceal sau profesional, organizate în condițiile legii, până la terminarea acestora, precum și tinerilor cu handicap care urmează o formă de învățământ preuniversitar prevăzută de lege, dar nu mai târziu de împlinirea vârstei de 26 de ani.