Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Nu primesc referat de la PFA-ul care a proiectat ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Nu primesc referat de la PFA-ul care a proiectat partea electrica la proiectul casei

Buna ziua,
Incerc sa intabulez casa si nu primesc semnatura celui ce a proiectat partea electrica la casa. A venit a vazut lucrarea, nu prea a avut ce sa reproseze, remarc ca am facut casa pentru mine si am investit in ea foarte multi bani. Am respectat proiectul, vazand ca nu are ce sa imi reproseze, a inceput sa imi spuna ca nu imi da semnatura pana nu rezolv o problema care era la tabloul electric din fata casei lucrare care nu este proiectata de el si este in proprietatea enelului. Totusi am rezolvat si problema de care se legase el, insa acum dupa ce am rezolvat ceea ce cerea nu imi mai raspunde. Am nevoie de sfat. Cui as putea sa ma adresez? Nu este o institutie caruia sa ma adresez caci din punctul meu de vedere este un abuz ce face omul asta.
Nu puteti obtine o alta semnatura in afara celui care a proiectat instalatia electrica. Purtati o noua discutie, posibil sa doreasca niste bani pentru semnatura. Nu aveti pe cine sesiza.