Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Producator agricol cu atestat de producator
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Producator agricol cu atestat de producator

un producator agricol cu atestat de producator pana la ce suma poate vinde produse agricole( apicole) intr un an fara aplati taxe si impozite( se incadreaza la norma de venit)?
george-neagu, moderator
Nu are legătură atestatul de producator cu impozitarea.
Pana la 75 de familii de albine nu plătiți impozit.
Peste veți depune declaratia unica si veti plăti impozitul calculat pe norma de venit agricol stabilita anual.