avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 280 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Producator agricol cu atestat de producator
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Producator agricol cu atestat de producator

un producator agricol cu atestat de producator pana la ce suma poate vinde produse agricole( apicole) intr un an fara aplati taxe si impozite( se incadreaza la norma de venit)?
Ultima modificare: Marți, 23 Aprilie 2024
george-neagu, moderator
Nu are legătură atestatul de producator cu impozitarea.
Pana la 75 de familii de albine nu plătiți impozit.
Peste veți depune declaratia unica si veti plăti impozitul calculat pe norma de venit agricol stabilita anual.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna sunt apicultor cu atestat de producator agricol( apicol).ma ... edy65 edy65 Buna sunt apicultor cu atestat de producator agricol( apicol).ma incadrez la sub 75 stupi adica norma de venit neimpozabila. Care lege imi specifica cte ... (vezi toată discuția)
Declaratii ii preda62 preda62 Am cateva nelamuriri,am accesat masura 112 apicultura dupa semnarea cereri de finantare am infiintat o intreprindere individuala (fara contabil) dar nu stiu:ce ... (vezi toată discuția)
Dilema impozit Ionut70 Ionut70 Buna seara. Ma poate lamuri cineva asupra urmatorului lucru? Tatal meu a ajuns la 125 de familii de albine in acest an si urmeaza sa plateasca impozit pe ... (vezi toată discuția)