avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Buna ziua, As dori sa intreb unde trebuie declarat ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Buna ziua, As dori sa intreb unde trebuie declarat impozitul ...

Buna ziua,
As dori sa intreb unde trebuie declarat impozitul minim pe cifra de afaceri ,in D100,la luna martie 2024,pentru o societate Pj romana.
IMCA este calculat pentru primul trimestru al anului 2024(deoarece s-a depasit pragul de 50 mil euro CA la 2023).

Multumesc

Alte discuții în legătură

Poate aceasta societate sa faca sponsorizare catre un ong? SimBl SimBl Buna ziua! Daca o societate ARE PIERDERE si are cifra de afaceri peste 50 milioane de eur, aceasta va plati incepand cu anul 2024 un impozit minim de 1% din ... (vezi toată discuția)
Calculul impozitului micro 2024 iacob78 iacob78 Buna ziua, Am o nelamurire legata de calculul impozitului micro pe anul 2024,Daca la luna Martie 2024 depasesc plafonul de 60,000eur la venituri, pe ... (vezi toată discuția)
Inregistrare platitor tva, cifra de afaceri estimata roxyalexandru roxyalexandru Buna seara! Tocmai am inregistrat o societate la Registrul Comertului iar acum vreau sa o inregistrez ca platitor de TVA, as dori sa stiu pentru ce este ... (vezi toată discuția)