avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Model de cerere curatela pentru o persoană cu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Model de cerere curatela pentru o persoană cu handicap grav ...

Model de cerere curatela pentru o persoană cu handicap grav cu însoțitor diagnostic Alzhaimer.
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 08:00, 25 Aprilie 2024
Domnule Preşedinte,

Subsemnatul_.........................., domiciliat în_, în calitate de_....................(aparținător, reprezentant legal) în prezenta cauză, vă solicit să dispuneţi Instituirea curatelei

pentru numita_.................................., ce are calitatea de.................................

Motivele cererii sunt următoarele:

Motive de fapt: învederez instanţei că numita_................... este în vârstă de_................., şi este lipsită de capacitate de exerciţiu. .................................................., astfel încât se impune numirea unui curator.

Anexez: înscrisuri, respectiv....................................

Semnătura,

Domnului Preşedinte al Judecătoriei.......................
Ultima modificare: Joi, 25 Aprilie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Curatela parinte bolnav dementa senila Broker_star Broker_star Buna ziua, Am o rugaminte fierbinte catre Dumneavoastra, sa ma indrumati sa obtin curatela mamei mele bolnava de dementa senila si nevazatoare, ambele ... (vezi toată discuția)
Curatela. obtinerea curatelei nicu001 nicu001 Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat in vederea obtinerii curatelei pentru o persoana majora - 24 ani, cu diagnostic de \\"retardare ... (vezi toată discuția)
Cerere de interdictie judecatoreasca OlteanuCoca OlteanuCoca Familia doreste sa obtina o interdictie judecatoreasca pentru un membru al familiei care sufera de schizofrenie paranoida si care a dat in judecata citeva ... (vezi toată discuția)