Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Model de cerere curatela pentru o persoană cu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Model de cerere curatela pentru o persoană cu handicap grav ...

Model de cerere curatela pentru o persoană cu handicap grav cu însoțitor diagnostic Alzhaimer.
Domnule Preşedinte,

Subsemnatul_.........................., domiciliat în_, în calitate de_....................(aparținător, reprezentant legal) în prezenta cauză, vă solicit să dispuneţi Instituirea curatelei

pentru numita_.................................., ce are calitatea de.................................

Motivele cererii sunt următoarele:

Motive de fapt: învederez instanţei că numita_................... este în vârstă de_................., şi este lipsită de capacitate de exerciţiu. .................................................., astfel încât se impune numirea unui curator.

Anexez: înscrisuri, respectiv....................................

Semnătura,

Domnului Preşedinte al Judecătoriei.......................
Dapix, utilizator