Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Doresc sa fac un SRL, cu cod caen 4322, ce diploma sau ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Doresc sa fac un SRL, cu cod caen 4322, ce diploma sau calificare ...

Doresc sa fac un SRL, cu cod caen 4322, ce diploma sau calificare imi trebuie sa pot fi angajat in firma mea?
Buna ziua
Nu aveti nevoie de nicio diploma sau calificare.
Nici contractul de munca nu este obligatoriu.
Ok si daca vreau sa fiu instalator in firma mea imi trebuie calificarea?
Cornel Vasile, Consilier juridic
In general, va trebuie calificare ..dar angajarea cu c.i.m. o veti face pe raspunderea dvs , in situatia angajarii fara calificare.