avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daca sunt nedivortata, despărțită, cu un copil ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daca sunt nedivortata, despărțită, cu un copil minor, și ...

Daca sunt nedivortata, despărțită, cu un copil minor, și am cunoscut pe cineva, am voie sa îmi refac viata, fără sa afecteze la divort sau la custodia copilului?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 23:11, 27 Aprilie 2024
Da, dar aveti mare grijă să nu procreati copii înainte de pronunțarea divortului, că nu e bine deloc.

Dar de ce o tărăgănti cu divortul'?
De ce vreti neapărat să vă complicati viata'?

Dacă nu vă grăbiți cu divorțul, și procreați copii cu bărbați străini, vă complicați aiurea.
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Aprilie 2024
Dapix, utilizator
Va mulțumesc pt răspuns dar de ce aruncați cu piatra dacă nu cunoașteți situația?

Dapix a scris:

Da, dar aveti mare grijă să nu procreati copii înainte de pronunțarea divortului, că nu e bine deloc.

Dar de ce o tărăgănti cu divortul'?
De ce vreti neapărat să vă complicati viata'?

Dacă nu vă grăbiți cu divorțul, și procreați copii cu bărbați străini, vă complicați aiurea.

Păi cum să cunoaștem noi situația, dacă nu ne-ați prezentat-o aici pe forum`!!!

N-am aruncat cu nici o piatră, v-am sfătuit doar să nu cumva să faceți marea greșeală, de a procrea copii cu un bărbat străin de căsătorie, înainde de pronunțarea divorțului.

Doar atât este important pentru dumneavoastră, indiferent de situație, daca vreti sa evitati multe complicatii si cheltuieli de judecata.

Restul nu mai contează.
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Aprilie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună dimineața! sunt căsătorită dar despărțită și locuim ... Anducus40 Anducus40 Bună dimineața! Sunt căsătorită dar despărțită și locuim separat de un an de zile. Dorim sa facem un copil dar înainte as vrea sa știu dacă se ... (vezi toată discuția)
Despartita in fapt Monica_1983 Monica_1983 Sunt despartita in fapt de 4 ani.Divortul este in curs,avem impreuna un copil minor,sub 10 ani.Ar avea vreo legatura custodia copilului daca as avea o ... (vezi toată discuția)
Am convenit impreuna cu sotia sa divortam amiabil la notariat. ... tgf tgf Am convenit impreuna cu sotia sa divortam amiabil la notariat. Avem 2 copiii gemeni minori (8 ani, nascuti in urma procedurii de fertilizare in vitro, ... (vezi toată discuția)