Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daca sunt nedivortata, despărțită, cu un copil ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daca sunt nedivortata, despărțită, cu un copil minor, și ...

Daca sunt nedivortata, despărțită, cu un copil minor, și am cunoscut pe cineva, am voie sa îmi refac viata, fără sa afecteze la divort sau la custodia copilului?
Da, dar aveti mare grijă să nu procreati copii înainte de pronunțarea divortului, că nu e bine deloc.

Dar de ce o tărăgănti cu divortul'?
De ce vreti neapărat să vă complicati viata'?

Dacă nu vă grăbiți cu divorțul, și procreați copii cu bărbați străini, vă complicați aiurea.
Dapix, utilizator
Va mulțumesc pt răspuns dar de ce aruncați cu piatra dacă nu cunoașteți situația?

Dapix a scris:

Da, dar aveti mare grijă să nu procreati copii înainte de pronunțarea divortului, că nu e bine deloc.

Dar de ce o tărăgănti cu divortul'?
De ce vreti neapărat să vă complicati viata'?

Dacă nu vă grăbiți cu divorțul, și procreați copii cu bărbați străini, vă complicați aiurea.

Păi cum să cunoaștem noi situația, dacă nu ne-ați prezentat-o aici pe forum`!!!

N-am aruncat cu nici o piatră, v-am sfătuit doar să nu cumva să faceți marea greșeală, de a procrea copii cu un bărbat străin de căsătorie, înainde de pronunțarea divorțului.

Doar atât este important pentru dumneavoastră, indiferent de situație, daca vreti sa evitati multe complicatii si cheltuieli de judecata.

Restul nu mai contează.
Dapix, utilizator