avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Beneficiez de un contract de munca pe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Beneficiez de un contract de munca pe perioada determinata ...

Buna ziua. Beneficiez de un contract de munca pe perioada determinata pana in 31.10.2025. Recent am aflat ca sunt insarcinata. Data nasterii ar fi 01.12.2024. As dori sa lucrez cat pot de mult si dupa cele 63 zile post natal sa ma intorc la lucru pana la finalizarea contractului. Dupa 31.10.2025 pot sa optez pentru indemnizatie crestere copil daca va avea deja aprox. 10 luni ?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:53, 29 Aprilie 2024
Da, dupa 31.10.2025 puteti opta pentru indemnizatie crestere copil chiar daca copilul va avea deja aprox. 10 luni .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de maternitate cristinaeli cristinaeli am un copil si as mai dori unul;concediul de maternitate se termina in iulie pe 10.2010, daca as ramane insarcinata in luna februarie l-as naste in noiembrie, ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie celalalt parinte wings100 wings100 Buna ziua, Eu si partenera mea ne aflam in situatia de a depune dosarul pentru indemnizatie crestere copil pina la virsta de 1 an. Lucrurile stau in felul ... (vezi toată discuția)
Timpul obligatoriu de cotizare intre doua concedii de crestere copil cristina1328 cristina1328 Buna ziua! Mi-as mai dori inca un copil. Momentan sunt in CC1, care se va termina in 14.12.2012. Primul copil s-a lasat destul de mult asteptat, asa ca nu ... (vezi toată discuția)