Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Beneficiez de un contract de munca pe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Beneficiez de un contract de munca pe perioada determinata ...

Buna ziua. Beneficiez de un contract de munca pe perioada determinata pana in 31.10.2025. Recent am aflat ca sunt insarcinata. Data nasterii ar fi 01.12.2024. As dori sa lucrez cat pot de mult si dupa cele 63 zile post natal sa ma intorc la lucru pana la finalizarea contractului. Dupa 31.10.2025 pot sa optez pentru indemnizatie crestere copil daca va avea deja aprox. 10 luni ?
Va multumesc
Da, dupa 31.10.2025 puteti opta pentru indemnizatie crestere copil chiar daca copilul va avea deja aprox. 10 luni .