Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. În cazul unui împrumut de consumație, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. În cazul unui împrumut de consumație, este absolut ...

Bună ziua.
În cazul unui împrumut de consumație, este absolut necesară documentaţia cadastrală a bunului imobil (fişa bunului imobil şi planul de amplasament, respectiv planul releveu) întocmită de un expert cadastral autorizat? Vă mulțumesc.
Imprumutul de consumație privește o suma de bani sau alte bunuri fungibile și consumptibile prin natura lor.
Ce documentație cadastrala sa faceți?

Poate v-ați referit la împrumutul de folosinta (comodat).
raluk0207, utilizator