avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, dacă cineva (nu eu) a creat un cont fals ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, dacă cineva (nu eu) a creat un cont fals pe Facebook, ...

Buna seara, dacă cineva(nu eu) a creat un cont fals pe Facebook, fiind bărbat dandu-se drept femeie și a primit poze nud(fără a le folosi în alte scopuri: șantaj, vânzare și asa mai departe). Ce poate sa pățească respectivul ?
Cel mai recent răspuns: George998 , utilizator 20:48, 16 Mai 2024
Acum am aflat că contul respectiv nu avea poze, doar numele era de femeie, nefolosindu -se pozele altcuiva

George998 a scris:

Buna seara, dacă cineva(nu eu) a creat un cont fals pe Facebook, fiind bărbat dandu-se drept femeie și a primit poze nud(fără a le folosi în alte scopuri: șantaj, vânzare și asa mai departe). Ce poate sa pățească respectivul ?

Dacă poate răspunde cineva va rog

George998 a scris:

Buna seara, dacă cineva(nu eu) a creat un cont fals pe Facebook, fiind bărbat dandu-se drept femeie și a primit poze nud(fără a le folosi în alte scopuri: șantaj, vânzare și asa mai departe). Ce poate sa pățească respectivul ?

Dacă nu a fost adus niciun prejudiciu financiar sau nu s-a produs niciun șantaj ce se poate întâmpla?

Lonapak a scris:

Spor la citit
www.avocatnet.ro/articol_572...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Postat poze nud. in conditiile in care cineva a pus niste poze nud cu fosta pe ... Claudiu3098 Claudiu3098 In conditiile in care cineva a pus niste poze nud cu fosta pe facebook pe un cont fals. Aceasta a mers la politie si a acuzat persoana care a pus pozele. ... (vezi toată discuția)
Fals informatic cont fals facebook buna ziua! in urma unei relatii ... Anonim 79 Anonim 79 Fals informatic Cont fals Facebook Buna ziua! In urma unei relatii extraconjugale cu un barbat casatorit, am fost contactata de asa zisa lui sotie ... (vezi toată discuția)
Șantaj cu poze nud ContSters442987 ContSters442987 Buna seara,sunt casatorita si intr-o perioada mai proasta intre mine si sotul am simtit nevoia sa vorbesc cu cineva.....o perioada de 3-4 luni am vorbit cu o ... (vezi toată discuția)