Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Am 56 ani si 38 ani vechime. Ma pot ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Am 56 ani si 38 ani vechime. Ma pot pensiona anticipat? ...

Buna ziua,
Am 56 de ani si 38 ani vechime. Ma pot pensiona anticipat?
care este data de nastere si sexul?
27 feb 1968, Feminin, iar data primei angajari a fost 01.10.1986
dfeisan, utilizator
Februarie 1968
August 2031 63/6 35/0
Daca indepliniti conditia de stagiu complet contributiv , atunci pensie anticipata la 58 ani si 6 luni.