Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... buna ziua.am si eu o intrebare.am primit in avans o ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

buna ziua.am si eu o intrebare.am primit in avans o suma de bani ...

buna ziua.am si eu o intrebare.am primit in avans o suma de bani urmand ca in 2 saptamani sa ii furnizez produsul.din diverse motive,nu a mai putut fi livrat.a cerut banii inapoi.nu am ajuns la un acord si a facut reclamatie la politie.eu avand alt nr de tel ,persoana care ancheteaza nu a putut da de mine.am primit o citatie ,doar ca in aceeasi zi in care am primit citatia ,politistul a sunat-o pe mama personal si a furnizat toate datele legate de speta mea.intrebarea mea este o pot da in judecata si cer o despagubire avand in vedere ca tatal meu in trecut a suferit avc, iar aceasta situatie a afectat relatia mea cu ei.consider ca nu era indreptatita sa ii sune luand nr de tel din baza de date,ei neavand nici o implicare in acest caz iar eu fiind major..credeti ca as avea castig de cauza?
Nici o șansă.. Problemele tale ar trebui sa fie altele, relația cu familia,plângerea penala și consecințele acesteia etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat