avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am un teren in Constanta, Bratianu, cu deschiderea la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am un teren in Constanta, Bratianu, cu deschiderea la strada ...

Am un teren in Constanta, Bratianu, cu deschiderea la strada de 10.1m si adincimea de 20m, imprejmuita de zid de caramida stinga si case pe hotar cu spatele la mine, ce distanta minima trebuie sa am ca sa pot amplasa feresrele de bai?
Cel mai recent răspuns: Jeanot , utilizator 13:19, 23 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Depinde de tipul de ferestre. Gasiti in Certificatul de urbanism.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sansa de a costrui o casa DanutStelian DanutStelian Posed o parcela de teren de 360 mp intravilan, cu front la strada de 9 m. As vrea sa stiu daca pot costrui, casa de locuit, cabana, si ce conditii trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Distanta intre casa si propietatea vecinului florin_fenesanu florin_fenesanu care este distanta legala intre casa (terenul de sub casa +imprejmuiri sunt propietate ) si curtea vecinului (actualmente fara nici o constructie) raportate ... (vezi toată discuția)
distanta legala dintre doua case ctcristina ctcristina va rog un raspuns urgent, peretele casei mele este hotar casa vecina fiind construita acum 10 ani fara acordul cu manevrele facute in Romania ,a mea de 48 ani ... (vezi toată discuția)