Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Legat de SSM/PSI: Unde ar trebui amplasat un pichet ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Legat de SSM/PSI: Unde ar trebui amplasat un pichet PSI in interiorul ...

Legat de SSM/PSI: Unde ar trebui amplasat un pichet PSI in interiorul santierului? Langa depozitul de carburant sau langa generator?
Prin materialul de identificare si evaluare riscuri profesionale si prin planul anual de prevenirte si protectie in domeniul ssm, in functie de riscurile de incendiu si/ sau explozie existente, se amplaseaza aceste pichete.
Pericol de incendiu si de explozie este in ambele cazuri.