Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Exista sanse de castig daca actionez in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Exista sanse de castig daca actionez in instanta impotriva ...

Buna ziua!
Exista sanse de castig daca actionez in instanta impotriva vecinului care refuza sa participe (material) la construirea gardului comun?
Nu il poate obliga nimeni si nimic, sa cheltuie bani pentru un gard comun, daca vecnul considera ca nu este necesar. Daca respectivul gard ar fi spre domeniul public ar putea fi vorba de altceva.