Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua. Am vândut zilele acestea un atv cu ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua. Am vândut zilele acestea un atv cu perfectarea actelor. ...

Buna ziua.
Am vândut zilele acestea un atv cu perfectarea actelor. În momentul când a venit sa vadă clientul atv-ul, a făcut proba, a fost mulțumit, când sa îl pornim sa îl urcam pe platforma, nu a mai pornit pana nu i-am dat curent de la mașina. Toate s-au întâmplat de fata cu, clientul cumpărător căruia i-am spus ca în situația asta nu as dori sa i-l mai dau,iar acesta a spus ca îl ia asa. Acum după doua zile ma suna și dorește sa îl aducă înapoi pentru înapoierea banilor. Am dovada video de pe camerele de supraveghere cum ca acesta nu vroia sa pornească de fata cu el, problema este ca nu se aude bine discuția datorita distantei prea mari. Întrebarea mea este dacă poate avea câștig de cauza în instanta?

Va mulțumesc!
Vlad. Croitoru, utilizator
Bună dimineața!
Dacă vânzarea cumpărarea s-a realizat intre două persoane fizice, mai aveți și probă video și poate au mai existat și un martor, doi, din punctul meu de vedere nu prea are ce să vă facă. Dacă totuși se ajunge la instanță, vă sfătuiesc să contactați un avocat.
Succes și numai de bine!