Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... continuare studii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

continuare studii

Sunt absolventa a Facultatii de chimie ,specializare chimie/fizica cu durata de 3ani.As dori continuare de studii sa devin profesor I. Ce trebuie sa fac?Am terminat fac. in 1991.Daca fac un master in specialitate sunt prof I?
A fost postata metodologia care te intereseaza in Monitorul Oficial nr. 0733 din 19 Octombrie 2011
Ministerul Educatiei, Cercetarii Tineretului si Sportului
Nr. 5553 din 07-Octombrie-2011
Ordin pentru aprobarea Metodologiei privind echivalarea pe baza ECTS/SECT a învatamântului universitar de scurta durata, realizat prin colegiul cu durata de 3 ani sau institutul pedagogic cu durata de 3 ani, cu ciclul I de studii universitare de licenta, pentru cadrele didactice din învatamântul preuniversitar