Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum anulez un contract de inchiriere URGENT VA ROG SA ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum anulez un contract de inchiriere URGENT VA ROG SA MAAJUTATI!!!

:(( vreau sa anulez un contract de inchiriere eu fiind chiriasul si sa imi recuperez avansul de 1100euro;reprezentand plata pe 4luni plus garantie si comision unui domn care pretinde ca e agentie!!!dar nu e!!pe contract chiria e doar 250 RON insa de fapt e 400 eur
nu e nici o clauza in contract...cum v-am spus acolo sus asa e contractul#-o
Nu va sfatuiesc sa luati nimic din casa.
O sa va treziti ca face plangere pentru furt.
Incercati sa rezolvati amiabil.
Nu va sfatuiesc sa luati nimic din casa.
O sa va treziti ca face plangere pentru furt.
Incercati sa rezolvati amiabil.
Daca nu mai puteti recupera nimic, folositi-va de contract pana la sfarsit, platind chiria trecuta in contract(250lei noi). Daca nu va mai trebuie spatiul, il puteti subanchiria pentru ca nu exista interdictie in contract si, pana in septembrie 2007, veti mai recupera ceva.
Va rog sa imi dati mai multe detalii despre subinchiriere;Cui trebuie sa ma adresez si cate persoane pot sta?