avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum anulez un contract de inchiriere URGENT VA ROG SA ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum anulez un contract de inchiriere URGENT VA ROG SA MAAJUTATI!!!

:(( vreau sa anulez un contract de inchiriere eu fiind chiriasul si sa imi recuperez avansul de 1100euro;reprezentand plata pe 4luni plus garantie si comision unui domn care pretinde ca e agentie!!!dar nu e!!pe contract chiria e doar 250 RON insa de fapt e 400 eur
Cel mai recent răspuns: adimanea , utilizator 21:57, 15 Noiembrie 2006
nu e nici o clauza in contract...cum v-am spus acolo sus asa e contractul#-o
Nu va sfatuiesc sa luati nimic din casa.
O sa va treziti ca face plangere pentru furt.
Incercati sa rezolvati amiabil.
Nu va sfatuiesc sa luati nimic din casa.
O sa va treziti ca face plangere pentru furt.
Incercati sa rezolvati amiabil.
Daca nu mai puteti recupera nimic, folositi-va de contract pana la sfarsit, platind chiria trecuta in contract(250lei noi). Daca nu va mai trebuie spatiul, il puteti subanchiria pentru ca nu exista interdictie in contract si, pana in septembrie 2007, veti mai recupera ceva.
Va rog sa imi dati mai multe detalii despre subinchiriere;Cui trebuie sa ma adresez si cate persoane pot sta?

Alte discuții în legătură

Contract de inchiriere, subinchiriere alina240 alina240 Buna ziua, Am o intrebare daca ma poate ajuta cineva. In calitate de SC am inchiriat un spatiu de la o PF. In contract nu este specificat nimic despre ... (vezi toată discuția)
Contract comodat cu drept de subinchiriere Mari2018 Mari2018 O persoana juridică X a cărei activitate este suspendată de instanța pt un an deține o clădire care este închiriată .Aceasta societate incheie un ... (vezi toată discuția)
Chiriasul doreste contract comodat pt. un tert (sc) ContSters84851 ContSters84851 Buna ziua tuturor, Sunt persoana fizica - proprietar [u]apartament cu 2 cam.+ dependinte, inchiriat[/u] (tot) legal unei societati comerciale (ob. pr. ... (vezi toată discuția)