Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... test de paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

test de paternitate

stie cineva sigur cat costa un test de paternitate?????? am intrebat 50 de oameni pana acum si nu am primit doua raspunsuri la fel
Vorbim de o expertiza judiciara sau extrajudiciara? De ce nu intrebati la o policlinica particulara?Sunt multe care fac acest test, cautati si pe net. se face din diferite probe:par, betisoare de urechi, etc.(eu asa am citit in anunturile lor).Daca vorbim de expertiza judiciara, mai intai se face HLA care da rezultat procentual, si costa cam 2000ron, asa era acum ceva vreme, dar dvs decideti.
mai sigur e sa intrebati direct la sursa
la mina minovici de ex
e un test mai ieftin, cu probabilitate de 80-90 %( nu stiu cum se cheama) si test adn 100% care e mult mai scump
pretul unui test ADN efectuat la mina minovici este in cuantum de 2700 RON.