Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... furt din autoturism
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

furt din autoturism

Va rog sa imi spuneti daca am asigurare rca ,daca in aceasta asigurare intra si furtul din autoturism al bunurilor din interior.va multumesc,.
Buna ziua !
Din cate cunosc nu exista stipulata aceasta clauza intr- un contract de asigurare de raspundere civila auto obligatorie( RCA).
Cu stima !
multumesc
1-Parcurgeti cu atentie prevederile contractului de asigurare
2-Contactati direct asiguratorul
Contractul de asigurare obligatorie de raspundere civila acopera raspunderea civila delictuala a proprietarului sau utilizatorului unui vehicul pentru prejudiciile produse unei terte parti prin intermediul vehiculului.
nicoletavlaicu a scris:

Va rog sa imi spuneti daca am asigurare rca ,daca in aceasta asigurare intra si furtul din autoturism al bunurilor din interior.va multumesc,.

Pentru o asemenea acoperire, contractati o polita CASCO pentru autoturismul dvs.