avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ordinul 125/1990
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ordinul 125/1990

Buna ziua.Am mare nevoie de acest ordin 125/1990 care il completeaza pe celebrul 50/1990 ,pt.perioada de dupa 01.03.1990.Unde-l pot gasi si-l sa il pot vizualiza?
Va rog?!?!
Cel mai recent răspuns: nenesa , utilizator 13:51, 10 Februarie 2010
Accesati link-ul de mai jos. Asa cum se precizeaza acolo, acest Ordin nu a fost niciodata publicat in Monitorul Oficial.

[ link extern ]

Gabriela Pintea
Multumesc frumos.Exista si o completare la acest ordin ?
Am o adeverinta de grupa in care sunt incadrata la anexa 2 poz.88 si Casa de Pensii imi cere sa o refac deoarece ma incadrez la anexa 2 poz.178 lit.a.Nu vad de unde scot asa ceva.
Multumesc oricum.
Exista Ordinul nr. 100/1990 dar nici acesta nu este publicat in Monitorul Oficial si nu este nici pe site-ul de mai sus.
Oricum, nu exista pozitia 178, lit. a) in nicio anexa II a Ordinului nr. 50/1990. Duceti-va din nou la ei sa va spuna mai clar ce vor.

Gabriela Pintea
Va multumesc.O sa mai incerc cu toate ca am fost de 3 ori si m-au respins.
Am impresia ca .Oricum multumesc.O zi buna

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensii getamary getamary sint pensionar cfr si in cartea mea de munca la o anumita pagina scrie de inspectorul de personal De la data de.... pina la data de....a lucrat in locuri de ... (vezi toată discuția)
Ordinul 125/90 anexa2 si 104 mihayl mihayl pentru acordarea grupei a 2a de munca pentru sudori in agricultura (vezi toată discuția)
Incadrare cercetare in grupele de munca Soru Soru Buna ziua Ma numesc Soru si va rog sa ma ajutati sa inteleg urmatoarea situatie: Am lucrat la ICSITMU-Bucuresti filiala Sibiu. Un coleg, de la actualul loc ... (vezi toată discuția)