Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ordinul 125/1990
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ordinul 125/1990

Buna ziua.Am mare nevoie de acest ordin 125/1990 care il completeaza pe celebrul 50/1990 ,pt.perioada de dupa 01.03.1990.Unde-l pot gasi si-l sa il pot vizualiza?
Va rog?!?!
Accesati link-ul de mai jos. Asa cum se precizeaza acolo, acest Ordin nu a fost niciodata publicat in Monitorul Oficial.

[ link extern ]

Gabriela Pintea
Multumesc frumos.Exista si o completare la acest ordin ?
Am o adeverinta de grupa in care sunt incadrata la anexa 2 poz.88 si Casa de Pensii imi cere sa o refac deoarece ma incadrez la anexa 2 poz.178 lit.a.Nu vad de unde scot asa ceva.
Multumesc oricum.
Exista Ordinul nr. 100/1990 dar nici acesta nu este publicat in Monitorul Oficial si nu este nici pe site-ul de mai sus.
Oricum, nu exista pozitia 178, lit. a) in nicio anexa II a Ordinului nr. 50/1990. Duceti-va din nou la ei sa va spuna mai clar ce vor.

Gabriela Pintea
Va multumesc.O sa mai incerc cu toate ca am fost de 3 ori si m-au respins.
Am impresia ca .Oricum multumesc.O zi buna