Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul cm ingrijire copil dupa crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul cm ingrijire copil dupa crestere copil

Ce sume intra in baza de calcul a unui concediu medical de ingrijire copil sau de boala obisnuita care urmeaza unei perioade de 2 ani crestere copil? Aceeasi lege,158/2005 cu modificarile ulterioare lasa loc de interpretari diferite celor mai putin obisnuiti cu interpretarea legilor .Concret: se ia in calcul salariul minim brut pe economie , 600 lei, sau indemnizatia pe care mamica respectiva a primit-o ( care in cazul meu e mai mare de 600)
Baza de calcul o reprezinta indemnizatia primita pentru concediu CIC pe baza adeverintei eliberate de Agentia locala pentru prestatii sociale.