Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii cati bani trebuie sa primesc?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

cati bani trebuie sa primesc?

Buna ziua! Am o nelamurire de aproximativ 3 luni sunt in concediu medical cod 1 pentru iminenta de avort .Salariul meu brut este 1100ron. Pe lunile noiembrie, decembrie am primit cate 980 de ron ,ca in luna ianuarie sa primesc 688 de ron.De ce ? Am acelasi cod 1, am inregistrate 10 zile de concediu cu acut si restul subacut. Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine !
BALINCA NICOLETA, utilizator
salariul brut este de 11000 ron???
Este cod 1 indemnizatie cel din ianuarie,dar este acelasi diagnostic si medicalul este initial sau in continuare?
Inclusiv cel din ianuarie are acelasi diagnostic si cod ca si celelalte si este in continuare.
Ceva nu este bine pentru ca diferenta este semnificativa.

in situatia prezentata de dvs. singura modificare o reprezinta faptul ca in dec 2009 sunt 21 zile lucratoare,iar in ian 2010 sunt 20 zile lucratoare.