Forum Discuţii juridice Executare silită executare
Discuție deschisă în Executare silită

executare

buna ziua.am un imprumut la o banca, pe persoana fizica,imprumut pentru care am girat un imobil.in cazul in care nu mai pot achita creditul,banca poate sa-mi execute si alte bunuri ,in afara de imobilul girat?
buna ziua!
banca este creditor privilegiat, intrucat are un drept de ipoteca asupra imobilului.
daca banca nu isi va indestula creanta din acest imobil, va putea sa urmareasca si celelalte bunuri mobile/imobile pe care le aveti in proprietate, fiind in acest caz creditor chirografr.
da, daca prin executare nu se va acoperi debitul, accesoriile si costurile executarii...

succes
av. Ileana Schwarz