Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sfat in privinta actelor trimise pe net
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sfat in privinta actelor trimise pe net

As dori sa stiu in ce fel poate utiliza cineva copie de pe buletin scanata si trimisa pe net contractul de drepturi de autor la fel si de asemenea contractul de rezidenta toate inca o data scanate si trimise pe mail.
Mentionez ca originalele sunt in posesia mea si nu am semnat nimic.
Si ce ar trebui sa fac in situatia data
Stimate utilizator, ar trebui sa ne spuneti in ce fel au fost utilizate actele transmise de catre dvs.Mai ales ca spuneti ca le-ati transmis nesemnate. In ce fel le-a folosit cel caruia i-au fost transmise?Pot avea valoarea unei oferte de colaborare dar daca nu sunt semnate , nu exista o acceptare.
Ar avea o oarecare valoare probanta pentru intentia de a incheia o conventie,dar daca nu sunt semnate, de ce le-ati trimis?

succes
av. Ileana Schwarz
Fara semnatura dvs ,teoretic documentele nu au valoare.
Practic pot fi utilizate in N situatii ,in care inclusiv dvs puteti avea neplaceri
Pentru a preintampina orice fel de posibile utilizari fara acordul dvs,se impune sa atentionati titularul ID-ului caruia a-ti expediat documentele ,referitor la obligatia ce ii revine asupra confidentialitatii informatiilor cu caracter personal.
ynocentta, utilizator
va multumesc pentru sfat