avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum trebuie sa procedez atunci cand Reg.Com.declara ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum trebuie sa procedez atunci cand Reg.Com.declara falimentul?

Am urmat.situatie:
-societate com.cu 2actionari;
-societ.n-a mai desfasurat activ.din 2005;
-nu au fost depuse bilanturile pe 2005,2006,2007la reg.com(neglijenta contabil.);
Reg.comertului a decl.societatea in lichidare, fiindu-mi numit si un lichidator .Ce trebuie sa mai fac deoarece nu am posibilitatea platii unui lichidator.Se radiaza din oficiu daca eu nu intreprind ceva?Mentionez ca nu doresc sa-mi ramana activa.Ce se va intampla la adm.fin?Se va stinge si fisa contribuabilului acolo?
Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 20:27, 12 Februarie 2010
Trebuie sa colaborati cu lichidatorul, sa-i puneti la dispozitie toate actele firmei.
Bafta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarare insolventa firma stefanitaorzan stefanitaorzan Buna Ziua Numele meu este Stefan si sunt administratorul unei societati din Braila. Problema mea a aparut acum o luna cand contabila a incercat sa depuna ... (vezi toată discuția)
Contabilitate dupa radiere firma Marius175 Marius175 Buna ziua, Firma care am avut-o a fost radiata de la registrul comertului, am primit certificatul de radiere. Odata cu acest demers am luat de la finante ... (vezi toată discuția)
Intrebare walterionescu walterionescu Acum un an am primit hotararea judecatoreasca de inchidere a firmei , au trecut cele 3 luni pentru numirea lichidatorului . Intrebarea mea este - se poate ... (vezi toată discuția)