Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum trebuie sa procedez atunci cand Reg.Com.declara ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum trebuie sa procedez atunci cand Reg.Com.declara falimentul?

Am urmat.situatie:
-societate com.cu 2actionari;
-societ.n-a mai desfasurat activ.din 2005;
-nu au fost depuse bilanturile pe 2005,2006,2007la reg.com(neglijenta contabil.);
Reg.comertului a decl.societatea in lichidare, fiindu-mi numit si un lichidator .Ce trebuie sa mai fac deoarece nu am posibilitatea platii unui lichidator.Se radiaza din oficiu daca eu nu intreprind ceva?Mentionez ca nu doresc sa-mi ramana activa.Ce se va intampla la adm.fin?Se va stinge si fisa contribuabilului acolo?
Va multumesc anticipat
Trebuie sa colaborati cu lichidatorul, sa-i puneti la dispozitie toate actele firmei.
Bafta!