Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz concediu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz concediu

Se poate lua concediu de odihna in preavizul de demisie?Multumesc..
nu am gasit in nici o lege specificat faptul ca nu se poate, dar nici nu am auzit pe nimeni sa fi luat c.o in perioada de preaviz.Daca conducerea societatii aproba asa ceva, da, se poate.
Da , se poate lua CO in perioada preavizului .. potrivit legii, pe durata preavizului contractul individual de muncă continuă să îşi producă toate efectele.
Se poate lua concediu dar cu precizarea ca intrerupe preavizul acesta reluandu-se dupa incetarea concediului de odihna.
CO nu intrerupe si nici nu suspenda preavizul ... numai concediul medical suspenda perioada de preaviz.
concediul de odihna nu suspenda preavizul
in plus, daca raman zile neefectuate de C.O., acestea se pot plati la incetarea contractului de munca