Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Desfacerea contractului de management
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Desfacerea contractului de management

Buna ziua,
In mai 2009 am semnat un contract de management pe o durata de pana la 4 ani, in octombrie am primit un ordin de desfiintare a postului prin care era era desfacut contractul de management in care era specificat un numar gresit de contract. Am trimis o contestatie care a ramas fara raspuns. Pentru a-mi inchide cartea de munca nu era necesar emiterea unui nou ordin care sa contina date reale?
Daca in ministerul respectiv angajatii au primit prime de vacanta nu era normal sa beneficiez si eu de aceasta prima?
Buna ziua.Pentru a va putea da un raspuns temeinic ar trebui sa vedem contractul de management.Recomandarea mea este sa angajati un avocat care sa studieze documentele si sa va indrume in consecinta