Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Rezilere contract connex facut fraudulos pe 3 ani.Va ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Rezilere contract connex facut fraudulos pe 3 ani.Va rog sa ma ajutati

Acum un an am cerut o solutie integrata de la connex pentru firma mea.
S-au prezentat 2 domni la mine in birou de la connex.
Am luat de la ei o solutie wirelles care ma costa 200 de dolari pe luna +5 telefoane sharing pe firma.

Am solicitat clar ca vreau doar pe un an.Acestia mi-au zis ca contactul este pe un an si l-am semnat avand incredere in ei.Mi-au dat 12 foi pe care am semnat doar inceputul si sfarsitul.
Nu am mai stat sa citesc in amanunt.
Acum 2 saptamani am sunat la vodafone si am cerut rezilierea contactului .(am alte oferte mai bune)
Dupa 2 zile m-a sunat unu si mi-a zis ca nu pot sa renut la contract ca am pe 3 ani!!!!!!!!!!~!!!!!
L-am zis ca eu am facut pe 1 an si mi-a zis ca pe pagina 7 scrie ca am pe 3.

CE POT SA FAC???POT SA RENUNT LA CONTRACT?
M-am interesat de persoanele care au fost la mine in birou atunci .Nu mai lucreaza pentru connex.
A fost clar o frauda in partea lor .
Va rog ajutati-ma

o varianta ar fi sa nu le mai achitati facturile pe o perioada de 2 luni.....dupa care vor rezilia ei contractul cu dumneavoastra.
o alta varianta sa incercati rezilierea lui in instanta.
sunt trecute taxe de reziliere in contract
Toate paginile trebuie sa poarte semnatura partilor. Oricare fila din contract poate fi inlocuita, mai ales atunci cand este editat pe pc si scos la imprimanta. Clauza de 3 ani putea fi adaugata odata cu alta pagina, dupa semnarea contractului. S-ar putea invoca aceasta posibilitate pentru reziliere, sau, cum spunea cineva mai sus, sa nu platiti dar numai daca exista clauza de reziliere pentru neplata.
ati putea invoca eroarea ca viciu de consimtamant.
pe de alta parte, semnatul "ca primarul" se sanctioneaza, sa stiti ce cumparati era important.
buna ziua, am si eu o mik problema cred...acuma 2 zile am gasit in posta o scrisoare de la eos romania si imi zice sa le dau un telefon de urgenta....nr e pe spate, am citit pe mai multe forumuri k firma asta se ocupa cu recuperarea de datorii de la orange, connex, si am zis sa ma interesez inainte sa sun, am avut si eu un abonament la orange din noiembrie 2004 si incepand cu ianuarie 2005 nu am mai platit factura la ei o factura de vreo 200 de mii, nu am primit absolut nici un telefon de la ei sau vreo factura pana acuma....acuma moi trezi k am de platit zeci de milioane....ce sa fac....sa astept sa se faca 3 ani? sau sa merg si sa platesc doar factura aia de 200 de mii...