avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Rezilere contract connex facut fraudulos pe 3 ani.Va ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Rezilere contract connex facut fraudulos pe 3 ani.Va rog sa ma ajutati

Acum un an am cerut o solutie integrata de la connex pentru firma mea.
S-au prezentat 2 domni la mine in birou de la connex.
Am luat de la ei o solutie wirelles care ma costa 200 de dolari pe luna +5 telefoane sharing pe firma.

Am solicitat clar ca vreau doar pe un an.Acestia mi-au zis ca contactul este pe un an si l-am semnat avand incredere in ei.Mi-au dat 12 foi pe care am semnat doar inceputul si sfarsitul.
Nu am mai stat sa citesc in amanunt.
Acum 2 saptamani am sunat la vodafone si am cerut rezilierea contactului .(am alte oferte mai bune)
Dupa 2 zile m-a sunat unu si mi-a zis ca nu pot sa renut la contract ca am pe 3 ani!!!!!!!!!!~!!!!!
L-am zis ca eu am facut pe 1 an si mi-a zis ca pe pagina 7 scrie ca am pe 3.

CE POT SA FAC???POT SA RENUNT LA CONTRACT?
M-am interesat de persoanele care au fost la mine in birou atunci .Nu mai lucreaza pentru connex.
A fost clar o frauda in partea lor .
Va rog ajutati-ma

Cel mai recent răspuns: maiam , utilizator 19:32, 1 Februarie 2007
Mergeti mai bine la orange si platiti facura. Oricum ei v-au facut notificare de plata si cred ca nu se mai pune problema prescriptiei in acest caz.
Mergeti mai bine si platiti factura de 200000 lei.
Oricum ei v-au facut notificare de plata si cred ca problema prescriptiei in cazul dvs nu s-ar putea pune.
ia legatura cu un jurist si sa-ti vada contractulB-)
Pentru Cornekus: Exista clauze prinvind calitatea serviciilor oferite de Connex? De regula, nu reusesc sa asigure serviciile la nivelul prevazut in contract. Contorizati toate incalcarile contractului, sesizand de fiecare data orice neregula. Dupa cateva notificari, solicitati rezilierea contractului pentru imposibilitatea respectarii acestuia de catre furnizor iar daca acesta face nazuri atentionati-i ca veti cere daune interese.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In legatura cu facturile connex va rog nu ma ocoliti. jokeru4you jokeru4you Buna ziua ....am aceias problema cu neplata facturii connex la fel ca multi altii .....Eu de cativa am renuntat la abonamentul connex pe baza neplatei acesteia ... (vezi toată discuția)
Contract telemobil (zapp) avas avas Buna ziua. Contractul pentru telefonie mobila incheiat cu SC Telemobil SA contine o clauza care spune ca rezilierea contractului , din partea clientului, ... (vezi toată discuția)
Factura orange zehan007 zehan007 In 2002 am cumparat un telefon cu abonament de la orange, incheiat cu contract pe 2 ani. Dupa un an si 2 luni am renuntat la abonament si nu mi s-a cerut ... (vezi toată discuția)