Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Rezilere contract connex facut fraudulos pe 3 ani.Va ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Rezilere contract connex facut fraudulos pe 3 ani.Va rog sa ma ajutati

Acum un an am cerut o solutie integrata de la connex pentru firma mea.
S-au prezentat 2 domni la mine in birou de la connex.
Am luat de la ei o solutie wirelles care ma costa 200 de dolari pe luna +5 telefoane sharing pe firma.

Am solicitat clar ca vreau doar pe un an.Acestia mi-au zis ca contactul este pe un an si l-am semnat avand incredere in ei.Mi-au dat 12 foi pe care am semnat doar inceputul si sfarsitul.
Nu am mai stat sa citesc in amanunt.
Acum 2 saptamani am sunat la vodafone si am cerut rezilierea contactului .(am alte oferte mai bune)
Dupa 2 zile m-a sunat unu si mi-a zis ca nu pot sa renut la contract ca am pe 3 ani!!!!!!!!!!~!!!!!
L-am zis ca eu am facut pe 1 an si mi-a zis ca pe pagina 7 scrie ca am pe 3.

CE POT SA FAC???POT SA RENUNT LA CONTRACT?
M-am interesat de persoanele care au fost la mine in birou atunci .Nu mai lucreaza pentru connex.
A fost clar o frauda in partea lor .
Va rog ajutati-ma

Mergeti mai bine la orange si platiti facura. Oricum ei v-au facut notificare de plata si cred ca nu se mai pune problema prescriptiei in acest caz.
Mergeti mai bine si platiti factura de 200000 lei.
Oricum ei v-au facut notificare de plata si cred ca problema prescriptiei in cazul dvs nu s-ar putea pune.
ia legatura cu un jurist si sa-ti vada contractulB-)
Pentru Cornekus: Exista clauze prinvind calitatea serviciilor oferite de Connex? De regula, nu reusesc sa asigure serviciile la nivelul prevazut in contract. Contorizati toate incalcarile contractului, sesizand de fiecare data orice neregula. Dupa cateva notificari, solicitati rezilierea contractului pentru imposibilitatea respectarii acestuia de catre furnizor iar daca acesta face nazuri atentionati-i ca veti cere daune interese.