avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... dosar penal si permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

dosar penal si permis suspendat

acuma o luna mi sa luat permisul pentru bautura , aveam 0.52 in aer expirat , in sange nu stiu ca nu au iesit probele(nu au fonduri pentru asta) mi sa dat o dovada fara drept de circulatie si dosar penal conf. art.87al1.
cam cat trebuie sa stau fara drept de a conduce?
sau pot sami iau dovada de circulatie?
Cel mai recent răspuns: respekt6 , utilizator 20:01, 28 Februarie 2010
~ Conținut șters la cerere ~
dar pentru asta imi trebuie si rezultatele probei de sange?
~ Conținut șters la cerere ~
te mai intreb ceva poate stii
mi sau spus ca nu sunt fonduri pt. probele biologice si daca vreau sa le platesc eu(costa cat 150 RON)
ma ajuta la ceva asta? daca le platesc eu?
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Alcool la volan dan86 dan86 am si eu o intrebare!am fost prins baut la volan!!mi-a iesit la fiola 0,45(ora la care am suflat in fiola era 03;15 min)si bausem pana in ora 12 noaptea o ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie Ciupuliga79 Ciupuliga79 buna am fost depistat cu o alcoolemie de peste 1.1 in sange si acum mi s-a intocmit dosar penal dar inca nu am ajuns in instanta si au trecut deja cele trei ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie - recalculare johnny25 johnny25 am fost depistat cu 0.42 la aparat etilotest pe 10 ianuarie, am fost la spital unde mi s-au recoltat 2 probe de sange, rezultatul a fost prima proba 1.10 si a ... (vezi toată discuția)