Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... dosar penal si permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

dosar penal si permis suspendat

acuma o luna mi sa luat permisul pentru bautura , aveam 0.52 in aer expirat , in sange nu stiu ca nu au iesit probele(nu au fonduri pentru asta) mi sa dat o dovada fara drept de circulatie si dosar penal conf. art.87al1.
cam cat trebuie sa stau fara drept de a conduce?
sau pot sami iau dovada de circulatie?
~ Conținut șters la cerere ~
dar pentru asta imi trebuie si rezultatele probei de sange?
~ Conținut șters la cerere ~
te mai intreb ceva poate stii
mi sau spus ca nu sunt fonduri pt. probele biologice si daca vreau sa le platesc eu(costa cat 150 RON)
ma ajuta la ceva asta? daca le platesc eu?
~ Conținut șters la cerere ~