Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... delegare de atributii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

delegare de atributii

Sunt functionar public de executie si mi-au fost delegate atributiile directorului coordonator (post contractual vacant) pana la ocuparea prin concurs a postului. Credeti ca am dreptul la indemnizatie de conducere? Precizez ca nu este vorba de promovare temporara pe functie publica de conducere, in baza Legii 188/1999, functia de conducere in acest caz fiind de natura contractuala. Este doar delegare de atributii. In dispozitie nu se precizeaza nimic referitor la plata.
este vorba de o institutie descentralizata?
dispozitia cine a semnat-o?
Este vorba despre o institutie publica deconcentrata. Dispozitia e data de secretarul general al Ministerului.