Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... inolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

inolventa

buna seara!am o societate in insolventa din dec.2009,cu lichidator.cei de la ANAF,si o parte din furnizori nu au primit adrese de instiintare precum societatea este in insolventa ca urmare imi trimit tot felul de extrase de cont si propriri pe conturi la banci prin ANAF.
Ce trebuie sa fac?sa trimit copie dupa decizia de inolventa?este datoria mea?
Este datoria lichidatorului sa notifice creditorii , dar pentru asta trebuie sa stie care sunt acestia!!
Totusi faptul ca nu a notificat nici ANAF este curios ?? ca urmare intrebarea mea este: societatea este dizolvata si s-a numit un lichidator art 237 din lege 31/1990 sau este deschisa procedura falimentului- lege 85/2006
nu,societatea este in faliment din dec 2009,dar am ramas si eu surprinsa ca ANAF nu sunt pusi la curent si totusi imi trimit extras de cont si situatia datoriilor societatii la ei.
??????????????????