Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incheiere CM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incheiere CM

Dupa noile reglementari CM trebuie incheiat cel putin cu 1 zi inaintre de inceperea activitatii...dac se stie ca unui salaritat i se incheie contractul pe perioada determinata la data de 30 ale lunii i se poate face contract cu 1 a lunii urmatore la alta firma?
Daca vrei ca angajatul sa-si inceapa activitatea cu data 1.
elyababau, utilizator
ada_206 a scris:

[...] se stie ca unui salaritat i se incheie contractul pe perioada determinata la data de 30 ale lunii i se poate face contract cu 1 a lunii urmatore la alta firma?

Cred ca ati vrut sa spuneti ca acelei persoane ii expira contractul incheiat pe perioada determinata.