avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 351 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CAEN

Buna ziua, sunt PFA de cativa ani avand ca obiect de activitate creatie artistica si literara. Doresc sa ma extind si sa realizez carti personalizate pentru copii precum si povesti audio sau povesti animate imprimate pe CD. Aceste produse vor fi comercializate online. As dori sa stiu ce coduri CAEN am nevoie pentru aceste activitati.
Cel mai recent răspuns: CLASOR CONSULT , Consilier juridic 09:12, 25 Martie 2010
Buna ziua,

Pentru comercializare on-line aveti nevoie de urmatorulcod CAEN:
4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

De asemenea mai aveti nevoie:
5811 - Activitati de editare a cartilor;
5819 - Alte activitati de editare;
5829 - Activitati de editare a altor produse software
5920 - Activitati de realizare a inregistratilor audio si activitati de editare muzicala


Cu stima,
Ionita Florin

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen 9003 exemple activitati Peter Abelunta Peter Abelunta Buna ziua Va rog sa imi exemplificati cel putin 3 activitati comerciale concrete aferente acestui cod caen, cu un focus special pe diferenta dintre 5811 si ... (vezi toată discuția)
Vreau sa ma autorizez ca pfa nazdravan nazdravan buna seara as vrea sa lansez o revista cu scop publicitar (veniturile vor fi din vanzare spatiu publicitar nu din vanzare) si as vrea sa stiu daca este ... (vezi toată discuția)
Cod caen 2015 cristinar10 cristinar10 Buna ziua, Doresc sa imi infiintez un SRL si nu gasesc CAEN-urile corecte activitatii. Firma o sa aiba in special activitate pe internet dar nu numai. ... (vezi toată discuția)