Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CAEN

Buna ziua, sunt PFA de cativa ani avand ca obiect de activitate creatie artistica si literara. Doresc sa ma extind si sa realizez carti personalizate pentru copii precum si povesti audio sau povesti animate imprimate pe CD. Aceste produse vor fi comercializate online. As dori sa stiu ce coduri CAEN am nevoie pentru aceste activitati.
Buna ziua,

Pentru comercializare on-line aveti nevoie de urmatorulcod CAEN:
4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

De asemenea mai aveti nevoie:
5811 - Activitati de editare a cartilor;
5819 - Alte activitati de editare;
5829 - Activitati de editare a altor produse software
5920 - Activitati de realizare a inregistratilor audio si activitati de editare muzicala

Cu stima,
Ionita Florin