Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract colaborare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract colaborare

Prezentul contract constituie TITLU EXECUTORIU, de la data exigibilitatii obligatiilor, fara a mai fi necesara nici un fel de procedura prealabila ( somatie de plata, notificare, etc.) atat pentru sumele reprezentand contravaloarea serviciilor prestate cat si pentru penalitati de intarziere, diferenta de curs valutar, diferentele de prêt si despagubirile ce se vor percepe pana la data executarii obligatiilor asumate si se completeaza cu prevederile Codului civil, Codului Comercial si alte normative care reglementeaza raporturile juridice de natura comerciala si care vor deveni incidente in raporturile de fata.
Imi puteti spune ce inseamna cele scrise mai sus, mai exact, din punct de vedere juridic?
e un pact comisoriu