avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrep. Indiv. trebuie sa angajeze contabil?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrep. Indiv. trebuie sa angajeze contabil?

Buna seara. Spuneti-mi, va rog, o Intrep. Indiv. cu 2 angajati e obligata sa angajeze si un contabil (sau 2 !! mai nou :O ) ? Cum i se spune la persoana (fosta PF) care a infiintat Intrep. Indiv.? Tot administrator se cheama?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:11, 2 Martie 2010
Legislaţia nu prevede obligativitatea de angajare a unui contabil în cazul PFA sau I.I.
Ultima modificare: Marți, 2 Martie 2010
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informatii infiintare ii romyher romyher as dori sa inteleg de ce este nevoie sa ai calificare pt infiintarea unei intreprinderi individuale? daca am dreptul sa angajez persoane atunci angajez una pe ... (vezi toată discuția)
Despre pfa nicolas25 nicolas25 as vrea sa stiu ce sa schimbat in legislatia PFA dupa 1 iulie. pfa-urile vor trebui sa plateasca impozitul forfetar? vor fi obligati sa-si faca carte de munca? ... (vezi toată discuția)
Inchiriere 2 apartamente in regim hotelier lewisg lewisg Sunt o persoana fizica care a inchiriat 2 apartamente de la o societate comerciala. Eu ca persoana fizica vreau sa le inchiriez in regim hotelier la diverse ... (vezi toată discuția)