Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrep. Indiv. trebuie sa angajeze contabil?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrep. Indiv. trebuie sa angajeze contabil?

Buna seara. Spuneti-mi, va rog, o Intrep. Indiv. cu 2 angajati e obligata sa angajeze si un contabil (sau 2 !! mai nou :O ) ? Cum i se spune la persoana (fosta PF) care a infiintat Intrep. Indiv.? Tot administrator se cheama?
Legislaţia nu prevede obligativitatea de angajare a unui contabil în cazul PFA sau I.I.
Cornel Vasile, Consilier juridic